Numery na drzwi

Numery na drzwi

numery na drzwiWłaściwe oznaczenie numerów budynków oraz numerów mieszkań w blokach mieszkalnych jest niezwykle istotne. Najczęściej obowiązkiem dopilnowania, by każdy budynek i każde drzwi były właściwie oznaczone, obciąża się zarządców tych nieruchomości.

Odpowiednie oznaczenie jest ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa – wiele razy zdarzyło się już, że karetka pogotowia czy wóz straży pożarnej nie mogły dojechać na miejsce właśnie z tego powodu, że ciężko było im odnaleźć nieoznaczony budynek. Być może odpowiednie oznakowanie wszystkich nieruchomości pozwoliłoby uchronić je przed wieloma katastrofami i przykrymi zdarzeniami.

Teoretycznie każdy właściciel nieruchomości jest oczywiście obowiązany do umieszczenia w widocznym miejscu numeru domu oraz nazwy ulicy, jednak często przepis ten nie jest przestrzegany. Podobnie jest z mieszkaniami w blokach mieszkalnych – wspólnota mieszkaniowa zarządzająca blokiem jest obowiązana umieścić na każdych drzwiach numery na drzwi. Na szczęście w tym przypadku przepisy są o wiele częściej przestrzegane – zazwyczaj mieszkańcy bloków mogą się cieszyć właściwym oznakowaniem swoich mieszkań.

Takie odpowiednio naniesione numery na drzwi są prawdziwym ułatwieniem nie tylko dla służb bezpieczeństwa, ale także po prostu dla listonosza czy kuriera. Często okazuje się, że tracą oni naprawdę sporo czasu na odnalezienie właściwego domu czy mieszkania, do którego mają dostarczyć list czy przesyłkę, w sytuacji, kiedy na drzwiach brakuje odpowiedniego oznakowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl