Piktogramy z Dibond

Piktogramy z Dibond

 

piktogramy z dibondKażdy, kto prowadzi własną restaurację czy jakikolwiek inny punkt usługowy, na pewno niejeden raz spotkał się z problemem umieszczania piktogramów na drzwiach.

Oczywiście przede wszystkim chodzi o właściwe oznaczenie toalety damskiej i męskiej – najlepiej zrobić to za pomocą jakichś międzynarodowych znaków, które zrozumie każdy. Wówczas nie będzie problemu z tym, że na przykład jakiś cudzoziemiec nie zrozumiał polskiego napisu na drzwiach toalety – właśnie po to na całym świecie umieszcza się tam piktogramy.

Obecnie zdecydowanie najbardziej popularne są przede wszystkim piktogramy z Dibond, które umieszcza się na drzwiach toalet na całym świecie. Na piktogramach mamy zarówno prosty napis „WC” jak i znaki oraz symbole oznaczające poszczególne płcie. Dla kobiet zarezerwowane jest kółeczko, mężczyźni zaś powinni korzystać z drzwi, które oznaczone są trójkątem. Bardzo popularne piktogramy to także te, na których narysowany jest prosty ludzik składający się z owalu i kresek – jeden z nich przedstawia mężczyznę, inny zaś kobietę.

W ten właśnie sposób piktogramy z Dibond pomagają ludziom na całym świecie przede wszystkim trafić do właściwej toalety. Wyjeżdżając za granicę nie musimy się już obawiać, że nie znając języka popełnimy jakąś gafę. Na pewno nie zdarzy się nam ona w toalecie – międzynarodowe oznaczenia obowiązują właściwie na całym świecie, dlatego ciężko jest znaleźć miejsce, w którym toalety oznaczone byłyby w inny, niezrozumiały dla przybyszów zza granicy, sposób.

Nie ma się czego obawiać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl