Tabliczki Informacyjne

Tabliczki informacyjne

 

tabliczki informacyjneWłaściwe oznaczanie drzwi w niektórych instytucjach jest niezwykle istotne. Właściwie każda publiczna instytucja powinna mieć wyraźnie oznaczone każde drzwi, bo to gwarantuje, że osoba chcąca coś załatwić w danym urzędzie nie będzie błąkać się od jednych drzwi do drugich w poszukiwaniu osoby kompetentnej do załatwienia tejże sprawy.

Dlatego też w tego typu instytucjach bardzo popularne są tabliczki informacyjne zamieszczane przy każdych drzwiach. Dokładnie widoczne z daleka pozwalają interesantowi na zorientowanie się, kto pracuje w danym pokoju i jaką sprawę można u niego załatwić. To pozwala na sprawniejsze poruszanie się po urzędzie. Kiedy wiemy, pod jakim pokojem mamy czekać, jest nam o wiele łatwiej niż w sytuacji, kiedy nie wiemy, kto może nam pomóc. W efekcie może okazać się, że interesant niepotrzebnie czekał pod niewłaściwymi drzwiami. Z tego właśnie względu informacyjne tabliczki na drzwi powinny znajdować się w każdej instytucji publicznej, a co najważniejsze – powinny być na bieżąco uaktualniane wraz z każdą zmianą. Kiedy następują zmiany personalne w ramach danego pokoju, powinno być to natychmiast odnotowane na takiej tabliczce. Każda z nich powinna wskazywać wyraźnie imiona, nazwiska i funkcje osób pracujących w danym pokoju.

Oprócz tego każda tabliczka na drzwi powinna także zawierać informację na temat tego, co można w danym miejscu załatwić. Dzięki takim rozwiązaniom poruszanie się po urzędach jest o wiele łatwiejsze dla każdego interesanta, który pojawia się tam po raz pierwszy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl